GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 în Capitală - 22; niciun caz în 17 de judeţe

Cele mai multe cazuri nou confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 22 şi în judeţele Ilfov şi Cluj - 9, Iaşi - 7, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică.

În 17 judeţe nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19.

Sursa: stirioficiale.ro


Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,10. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...