GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19, în Capitală - 43; niciun caz în cinci judeţe

Cele mai multe cazuri noi confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 43 şi 21 în Cluj, 13 în Timiş, 11 în Iaşi, a informat, sâmbătă, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În cinci judeţe - Buzău, Covasna, Gorj, Mehedinţi şi Vrancea - nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19.


Sursa foto: stirioficiale/ro


Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,26. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...