GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19, în Capitală - 74; niciun caz în cinci judeţe

Cele mai multe cazuri noi confirmate de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 74 şi în judeţele Ilfov - 22, Cluj - 18, Iaşi şi Suceava - câte 15, a informat, marţi, Grupul de Comunicare Strategică.

În cinci judeţe nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19.

Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,31. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?