GCS: Cele mai multe cazuri noi de COVID-19, în Capitală - 134; Cluj - 81 şi Timiş - 44

Cele mai multe cazuri noi de COVID-19 faţă de ultima raportare au fost înregistrate în Bucureşti - 134 şi în judeţele Cluj - 81, Timiş - 44, Ilfov - 39 şi Suceava - 29, a informat, marţi, Grupul de Comunicare Strategică.

În judeţul Covasna nu s-a înregistrat niciun caz nou de COVID-19. Cele mai puţine cazuri s-au înregistrat în judeţele Vâlcea - unul, Botoşani - două şi câte trei în Sălaj, Tulcea şi Vrancea.

Toate judeţele şi municipiul Bucureşti rămân în scenariul verde din punct de vedere al infectărilor cu noul coronavirus, cea mai mare incidenţă la mia de locuitori fiind în judeţul Ilfov - 0,65 şi Bucureşti - 0,52, în timp de media naţională este de 0,26 cazuri la mia de locuitori. AGERPRES


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

4 Vacanțe compromise pe litoral / steag roșu în Eforie, ape înghețate și plaje cu alge

5 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?