GCS: Încă două persoane au decedat din cauza COVID-19; în total - 1.126

Încă două decese din cauza COVID-19 s-au înregistrat în România, numărul total ajungând la 1.126, informează marţi Grupul de Comunicare Strategică.

Este vorba despre un bărbat de 78 de ani din Suceava, fără comorbidităţi, şi o femeie de 51 de ani din judeţul Hunedoara.

Femeia suferea de HTA, obezitate şi insuficienţă hepatică. A fost confirmată cu noul coronavirus pe 6 mai, iar decesul a survenit pe 17 mai.

Bărbatul din judeţul Suceava a fost confirmat pozitiv pe 3 mai şi a decedat pe 17 mai. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?