GCS: O persoană bolnavă de COVID-19 a decedat în ultimele 24 de ore

Grupul de Comunicare Strategică a informat, duminică, că în ultimele 24 de ore a fost raportat un deces la pacienţi infectaţi cu virusul SARS-CoV-2.

Potrivit GCS, în ultimele 24 de ore a fost raportat de către INSP un deces (femeie), al unui pacient infectat cu noul coronavirus, internat într-un spital din Constanţa.

Decesul a fost înregistrat la categoria de vârstă peste 80 de ani, iar pacientul a prezentat comorbidităţi.

Până duminică, 34.217 persoane diagnosticate cu infecţie cu SARS-CoV-2 au decedat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?