GCS: Suceava şi Bucureşti - cele mai multe cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus

Cele mai multe cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus s-au înregistrat până în prezent în judeţul Suceava - 3.515 şi în Bucureşti - 1.961, a anunţat, sâmbătă, Grupul de Comunicare Strategică.

Au fost confirmate 19.133 de cazuri de persoane infectate cu COVID-19. Dintre persoanele confirmate pozitiv, 13.046 au fost declarate vindecate şi externate.


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

3 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

4 Realitatea Plus scade în fața unei televiziuni rivale. Un post tv dintre primele 3 pierde puternic audiență

5 „Faceți plinul la mașină, acum” / Avertismentul unui analist care vorbește de o criză mondială ca în anii `70