GCS: Trei pacienţi vindecaţi de coronavirus vor fi externaţi la Timişoara

Trei pacienţi diagnosticaţi cu noul coronavirus, care se aflau la Spitalul de Boli Infecţioase Victor Babeş din Timişoara, vor fi externaţi sâmbătă seară, după ce ultimele două rezultate ale testelor realizate acestor persoane sunt negative.

Potrivit unui comunicat al Grupului de Comunicare Strategică, este vorba despre femeia de 26 de ani din Hunedoara, de bărbatul de 44 ani şi fiica acestuia în vârstă de 16 ani tot din Hunedoara.

Astfel, la nivel naţional sunt considerate vindecate nouă persoane care au fost infectate cu noul coronavirus. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan