GCS: Un deces din cauza COVID-19 în ultimele 24 de ore

Un deces a fost raportat în ultimele 24 de ore la pacienţi infectaţi cu virusul SARS-CoV-2, a informat, miercuri, Grupul de Comunicare Strategică.

Potrivit GCS, este vorba despre un bărbat internat într-un spital din judeţul Maramureş, care prezenta comorbidităţi.

Decesul a fost înregistrat la categoria de vârstă 50-59 ani.

Nu au fost raportate decese anterioare intervalului de referinţă.


De la începutul pandemiei, în total, 34.298 de persoane diagnosticate cu infecţie cu SARS-CoV-2 au decedat în România. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...