GCS: Un deces din cauza COVID-19 în ultimele 24 de ore

Un deces a fost raportat în ultimele 24 de ore la pacienţi infectaţi cu virusul SARS-CoV-2, a informat, miercuri, Grupul de Comunicare Strategică.

Potrivit GCS, este vorba despre un bărbat internat într-un spital din judeţul Maramureş, care prezenta comorbidităţi.

Decesul a fost înregistrat la categoria de vârstă 50-59 ani.

Nu au fost raportate decese anterioare intervalului de referinţă.


De la începutul pandemiei, în total, 34.298 de persoane diagnosticate cu infecţie cu SARS-CoV-2 au decedat în România. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...