GCS/Cele mai multe cazuri de infecţie cu noul coronavirus: Bucureşti - 7.605, Suceava - 4.769, Argeş - 4.155

Cele mai multe cazuri de infectare cu SARS-CoV-2 sunt în Bucureşti - 7.605 şi judeţele Suceava - 4.769 şi Argeş - 4.155, informează, marţi, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În judeţul Braşov sunt 3.710 de cazuri, iar peste 2.000 de cazuri în judeţele Dâmboviţa - 2.415, Prahova - 2.743, Galaţi - 2.608 şi Vrancea - 2.058.


populare
astăzi

1 Țara a rămas a lor, chiar dacă nu mai sunt, oficial, la butoane...

2 „Ca pinguinii, admirau morbid prostia olguților”

3 Păcăleala mâncării stradale din Beijing: „mătușa cu pulpe de gâscă” a recunoscut ce vindea, de fapt. Mii de clienți furioși

4 Proiect de lege / Închisoare până la 5 ani pentru șefii de instituții care nu recuperează prejudiciile constatate de Curtea de Conturi

5 Ce se întâmplă cu adevărat în Europa? Indiciile care îi fac pe experți să vorbească despre o „resetare” a UE