Generalul Dan-Paul Iamandi - împuternicit în continuare la şefia IGSU printr-o decizie a premierului

Premierul Viorica Dăncilă a aprobat prelungirea împuternicirii generalului de brigadă cu o stea Dan-Paul Iamandi în funcţia de inspector general al Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă pentru o perioadă de 6 luni, începând cu data de 4 august 2018.

Decizia prim-ministrului a fost publicată joi în Monitorul Oficial.

Generalul Dan-Paul Iamandi a fost împuternicit la comanda IGSU pentru o perioadă de 6 luni, începând cu data de 4 februarie 2018, printr-o decizie a premierului interimar Mihai Fifor. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?