Generalul Dan-Paul Iamandi - împuternicit în continuare la şefia IGSU printr-o decizie a premierului

Premierul Viorica Dăncilă a aprobat prelungirea împuternicirii generalului de brigadă cu o stea Dan-Paul Iamandi în funcţia de inspector general al Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă pentru o perioadă de 6 luni, începând cu data de 4 august 2018.

Decizia prim-ministrului a fost publicată joi în Monitorul Oficial.

Generalul Dan-Paul Iamandi a fost împuternicit la comanda IGSU pentru o perioadă de 6 luni, începând cu data de 4 februarie 2018, printr-o decizie a premierului interimar Mihai Fifor. AGERPRES 


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

3 Așa o fi?

4 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

5 „Suntem conduşi de Olguţa şi Claudiu Manda, asta este realitatea. Cea mai ascultată voce din partid nu este Sorin Grindeanu”