"Genunche" își bate joc de partenerii occidentali pe Facebook. Când mai scăpăm de ăștia, fraților?

Liviu Pop ne oferă o nouă mostră rară de inteligență pesedistă. De data asta a postat pe Facebook o fotografie în care partenerii României – SUA, Germania, Olanda și Austria – sunt înfățișați ca niște gândaci care vor să invadeze România.

În fotografie, Liviu Dragnea spune ”STOP! Gazele nu pleacă gratis din România”, iar Iohannis îi dă replica: Păi te arestăm și tot îl luăm”. Imaginea amintește de propaganda rusă anti-occidentală.

Fotografia reia teza vânturată cu obstinație de Dragnea și Vâlcov în ultimele zile, potrivit căreia ei se opun unei presupuse încercări a multinaționalelor de a distruge economia României.

Bonus: Revărsare de comentarii ironice pe Facebook la adresa acestei postări...






populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan