George Orbean, propus președinte-director general al SRTv

Noul Consiliu de Administrație al Societății Române de Televiziune l-a propus marți pe George Orbean pentru funcția de președinte-director general al instituției.

El a fost propus ca membru în CA al SRTv de Guvern și urmează să fie audiat în comisiile de specialitate ale Parlamentului și supus votului plenului comun.

Plenul reunit al Camerei Deputaților și Senatului a aprobat marți componența noului Consiliu de Administrație al SRTv, cu 312 voturi "pentru", 21 "împotrivă" și un vot anulat.

AGERPRES/(AS — autor: Florentina Ștefănescu, editor: Florin Marin, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”