George Orbean, propus președinte-director general al SRTv

Noul Consiliu de Administrație al Societății Române de Televiziune l-a propus marți pe George Orbean pentru funcția de președinte-director general al instituției.

El a fost propus ca membru în CA al SRTv de Guvern și urmează să fie audiat în comisiile de specialitate ale Parlamentului și supus votului plenului comun.

Plenul reunit al Camerei Deputaților și Senatului a aprobat marți componența noului Consiliu de Administrație al SRTv, cu 312 voturi "pentru", 21 "împotrivă" și un vot anulat.

AGERPRES/(AS — autor: Florentina Ștefănescu, editor: Florin Marin, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei