Germania: Angela Merkel dă asigurări că se simte ''foarte bine'', la o zi după o criză de tremurat

Cancelarul german Angela Merkel a dat asigurări miercuri că se simte ''foarte bine'', la o zi după o criză de tremurat în timpul unei ceremonii oficiale, relatează AFP.

"Sunt foarte bine", a spus şefa guvernului în timpul unei discuţii cu tinerii, organizată la Goslar, oraş din Saxonia Inferioară.

Anterior, ea a răspuns unui jurnalist care a întreba-o cum se simte: "Extraordinar de bine. Este interesant să mă aflu aici", potrivit DPA.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas