Germania: Doi bărbați au fost arestați la Duisburg sub suspiciunea pregătirii unui atac terorist

Germania: Doi bărbați au fost arestați la Duisburg sub suspiciunea pregătirii unui atac terorist

Doi bărbați au fost arestați în orașul german Duisburg sub suspiciunea pregătirii unui atac terorist, a precizat, vineri dimineața, poliția, citată de agenția DPA.

Bărbații, doi frați de 28 și 31 de ani, sunt suspectați că ar fi plănuit un atac asupra unui centru comercial din Oberhausen.

Informația apare în contextul în care poliția germană este în căutarea tunisianului suspectat că a comis atacul cu camionul de la târgul de Crăciun din Berlin, de luni seara, soldat cu 12 morți și zeci de răniți.

AGERPRES/ (AS — autor: Vicențiu Purcărea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 Stenograme explozive / când l-a avertizat Putin pe Bush că Ucraina va declanșa o confruntare de durată

4 Amănunte care dau fiori despre cum și-a obținut Putin emisarul american preferat

5 Indignarea unui muncitor român stabilit în Spania, după ce i s-a oferit un salariu de 1.800 euro: „Nu acceptați aceste mizerii”