Germania: Doi polițiști, confundați de participantele la o petrecere cu niște stripperi

Doi polițiști care au răspuns la o plângere legată de o petrecere gălăgioasă au fost întâmpinați călduros de circa 10 femei aflate la o aniversare, care au crezut că aceștia sunt...stripperi, relatează DPA.

Întâmplarea s-a petrecut în orașul Bendorf, iar petrecerea era dedicată aniversării de 50 de ani a uneia dintre femei.

Polițiștii — dintre care unul de până în 30 de ani și altul de circa 50 — au "încercat de mai multe ori" să le convingă pe femei că sunt oameni ai legii, însă au fost copleșiți cu îmbrățișări și fotografiați, a precizat luni poliția într-o declarație.

Polițiștii au fost nevoiți să ceară numărul de telefon al sărbătoritei, ceea ce sporit la culme amuzamentul invitatelor, potrivit aceleiași declarații.

Oamenii legii le-a cerut apoi petrecărețelor să dea muzica mai încet, moment în care femeile au remarcat mașina poliției și și-au dat seama de confuzie.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Înalta Curte a deblocat procesul în dosarul „lovitură de stat”: Călin Georgescu și Horațiu Potra, în judecată

2 Seceta severă dezvăluie Podul lui Constantin cel Mare, o rară minune romană

3 Ion Sturza / „Moldovenii risipesc energia României, au arătat degetul mijlociu”

4 Victor Ponta revine cu un partid nou: cum poate frâna AUR și ajuta președintele în 2028

5 Barje scufundate în Dunăre / operațiune complexă pentru salvarea Unității 2 Cernavodă