Gheorghe Pogea, AUDIAT din nou la DNA

Gheorghe Pogea, AUDIAT din nou la DNA

Marţi, la ora 11.30, la sediul central al Direcţiei Naţionale Anticorupţie a ajuns Gheorghe Pogea, fost ministru de stat pentru coordonarea activităților din domeniul economic (cu rang de vicepremier) în Guvernul Tăriceanu (2005-2006) și pe cea de ministru al finanțelor publice în guvernul Emil Boc, între decembrie 2008 și decembrie 2009. 

Acesta a declarat că a fost chemat în calitate de martor, pentru a fi audit într-un dosar de corupţie.

Pogea nu este la prima vizită la DNA.

 Revenim cu detalii.


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 Bătaie în timpul unui zbor Tel Aviv - Bucureşti. 30 de pasageri au fost implicaţi în altercaţie. Poliția a intervenit imediat după aterizare

4 Mihaela Bilic, postare controversată în care atacă Big Pharma

5 Mircea Coșea / Guvernul Bolojan a transformat criza bugetară în criză economică. Vom intra în colaps