Gheorghiţa-Daniela Barbu - revocată din funcţia de preşedinte al Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă

Gheorghiţa-Daniela Barbu a fost revocată din calitatea de membru al Consiliului de administraţie şi din funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM), printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată, miercuri, în Monitorul Oficial.

Totodată, premierul a dispus ca Marcel-Dumitru Miclău, secretar general al agenţiei, să exercite atribuţiile preşedintelui ANOFM, până la numirea conducătorului instituţiei, în condiţiile legii. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...