Gheorghiţa-Daniela Barbu - revocată din funcţia de preşedinte al Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă

Gheorghiţa-Daniela Barbu a fost revocată din calitatea de membru al Consiliului de administraţie şi din funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă (ANOFM), printr-o decizie a prim-ministrului Ludovic Orban publicată, miercuri, în Monitorul Oficial.

Totodată, premierul a dispus ca Marcel-Dumitru Miclău, secretar general al agenţiei, să exercite atribuţiile preşedintelui ANOFM, până la numirea conducătorului instituţiei, în condiţiile legii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Urmează Bolojan?

2 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

3 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

4 Cine controlează Europa după război?

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est