Ghinea, dezvăluiri despre vizita maimuței lui Dragnea la Bruxelles: „I s-au arătat niște pisici”

Deputatul USR Cristian Ghinea, fost ministru al fondurilor europene sustine ca la vizita pe care actualul premier Sorin Grindeanu a efectuat-o la Bruxelles "i s-au aratat niste pisici".

"Eu stiu din sursele mele ca omul a fost plimbat la intalniri discrete unde i s-au aratat niste pisici. Chiar si posibila pisica legata de fondurile europene - da, exista procedura de suspendare pentru mizerii repetate, e complicat de aplicat si nimeni nu vrea cu adevarat, dar exista", afirma Ghinea intr-un mesaj de pe pagina sa de Facebook.

"Deci Grindeanu e tratat ca 'tipul ala care a facut prostiile alea, dar stim ca nu e sef adevarat in guvern, poate mai poate fi spalat cumva'. Documentele ajunse la el de la Juncker sunt destul de dure (Corina Cretu a incercat sa blocheze, dar cum toata lumea o trateaza de comisar de categorie usoara, a fost ocolita si acum)", potrivit deputatului USR.


populare
astăzi

1 Se întâmplă și la nemți, chiar cu vârf și îndesat...

2 De citit...

3 VIDEO Imagini cu noua moschee din Michigan, SUA...

4 Instructorii ucraineni trimiși în Orientul Mijlociu, „șocați” de tactica apărării antiaeriene a SUA. Ce sfaturi au dat

5 Cea mai puternică armă a Iranului în războiul cu SUA și Israelul. Trei scenarii privind evoluția conflictului