Golf: Tiger Woods, arestat pe motiv că ar fi condus băut

Starul golfului mondial, Tiger Woods, a fost arestat luni în Florida sub suspiciunea că ar fi condus băut, scrie DPA.

Conform sursei, Woods a fost adus la o închisoare locală în jurul orei 7,00 și eliberat câteva ore mai târziu, potrivit poliției din Palm Beach.

Tiger Woods nu a mai disputat nicio competiție de la abandonul său la Openul de la Dubai, pe 3 februarie, din cauza durerilor de spate.

El a suferit prima intervenție chirurgicală în 2014, înaintea Mastersului de la Augusta, iar alte două în sezonul 2015 al circuitului PGA, fiind supus și celei de-a patra operații în aprilie 2017.

AGERPRES/(autor: Adrian Drăguț, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 „Sub conducerea lui Grindeanu, partidul se duce în cap” / Un primar PSD își anunță demisia

2 „O simplă oficină de spionaj într-un loc strategic”. Adrian Papahagi explică de ce închiderea Consulatului rus din Constanța este un semnal istoric

3 Cum și-a construit Radu Mazăre resortul de 1,5 milioane de euro din Madagascar: O provocare mai mare decât cele trei mandate din Constanța

4 Descoperire majoră în oncologie: amivantamab, tratamentul care a făcut să dispară complet unele tumori, disponibil și la noi în țară

5 Consulul Rusiei la Constanța, surprins la o petrecere înainte de expulzarea din România. A ascultat muzică rusească