Gorj: Cercetări ale poliţiştilor după ce un deţinut a decedat la Penitenciarul Târgu Jiu

Poliţiştii efectuează cercetări pentru ucidere din culpă după ce un deţinut a decedat din cauza unor afecţiuni medicale, la Penitenciarul Târgu Jiu, au informat, luni, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Gorj.

"Un bărbat de 45 de ani a decedat ca urmare a unor afecţiuni medicale. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă. Cauza a fost preluată de Parchetul Judeţean", au anunţat reprezentanţii IPJ Gorj.

Potrivit sursei citate, bărbatul era încarcerat pentru tâlhărie şi viol. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...