Gorj: Şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu - infectate cu COVID-19

Şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu sunt infectate cu COVID-19, a declarat miercuri, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Gorj, Daiana Militaru.

"Printre ultimele cazuri înregistrate pe raza judeţului Gorj sunt şi şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu, dintre care doi medici şi patru asistenţi medicali. În momentul de faţă, anchetele epidemiologice sunt în desfăşurare", a precizat, pentru AGERPRES, Daiana Militaru.

Este vorba despre două asistente de la Secţia Ginecologie, un medic de la ORL, un medic de la Oftalmologie şi doi asistenţi medicali, soţ şi soţie, de la Secţia Radiologie.

În judeţul Gorj, miercuri, potrivit raportării de la ora 9,00 sunt 603 persoane infectate cu COVID-19. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA