Gorj: Şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu - infectate cu COVID-19

Şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu sunt infectate cu COVID-19, a declarat miercuri, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Gorj, Daiana Militaru.

"Printre ultimele cazuri înregistrate pe raza judeţului Gorj sunt şi şase cadre medicale de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgu Jiu, dintre care doi medici şi patru asistenţi medicali. În momentul de faţă, anchetele epidemiologice sunt în desfăşurare", a precizat, pentru AGERPRES, Daiana Militaru.

Este vorba despre două asistente de la Secţia Ginecologie, un medic de la ORL, un medic de la Oftalmologie şi doi asistenţi medicali, soţ şi soţie, de la Secţia Radiologie.

În judeţul Gorj, miercuri, potrivit raportării de la ora 9,00 sunt 603 persoane infectate cu COVID-19. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?