GRAV/Un bărbat a plecat fără încuviințarea medicilor de la Spitalul Matei Balș. Polițiștii l-au găsit apoi

Un bărbat, pacient al Spitalului Matei Balș din Capitală, a plecat duminică seară din unitatea spitalicească, fără a cere acordul medicilor, anunță Poliția Capitalei. El a fost găsit ulterior de agenți la o adresă din București, relatează Mediafax.

Duminică seară, Spitalul Matei Balș a informat Poliția Capitalei că un pacient, bărbat, a părăsit spitalul, fără încuviințare.

Bărbatul a fost localizat la o adresa din București, fiind in supraveghere și totodată a fost anunțat personalul unității medicale.


populare
astăzi

1 Străpungerea iminentă a primei galerii din cel mai mare tunel rutier al României, pe A1 Lugoj-Deva

2 Dezbatere pe litoral / De ce românii sunt „manierați” în străinătate, dar „țărani sadea” acasă?

3 Hopa, ce se întâmplă în Rusia?

4 Un turist român a testat modelul „șezlong gratuit” din Thassos: Cât a costat consumația

5 VIDEO Momente de panică la München, cu un avion Boeing 787 al companiei Vietnam Airlines care a efectuat o decolare periculoasă