Greblă: Dacă eu sunt la Înalta Curte şi magistraţii în stradă înseamnă că s-a întors lumea cu susul în jos

Secretarul general al Guvernului, Toni Greblă, a afirmat, luni, în legătură cu protestele judecătorilor şi procurorilor, că "s-a întors lumea cu susul în jos" dacă el este la Instanţa supremă şi magistraţii în stradă.

"Dacă eu sunt la Înalta Curte şi magistraţii în stradă înseamnă că s-a întors lumea cu susul în jos", a spus Toni Greblă la Curtea supremă, întrebat despre protestele din sistemul judiciar.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie are programat, luni, un nou termen al apelului în dosarul în care secretarul general al Guvernului, Toni Greblă, a fost achitat în primă instanţă pentru trafic de influenţă, efectuare de operaţiuni financiare ca acte de comerţ incompatibile cu funcţia, constituirea unui grup infracţional organizat şi fals în declaraţii. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 Răsturnare de situație / Cine este femeia căreia Epstein i-a lăsat prin testament cea mai mare parte a averii

4 Țara în care am ajuns să trăim...Citiți în ce buzunare se scurg banii noștri, împrumutați cu dobânzi exorbitante...

5 VIDEO Așa o fi? / Imagini din sursă oficială cu un OZN?