Grecia: Un transport de cocaină de 105 kilograme, descoperit de vameşi cu ajutorul unui câine în portul Patras

Autoritatea vamală din Grecia a anunţat vineri că ofiţerii săi au confiscat o încărcătură importantă de cocaină în portul Patras şi au arestat un cetăţean grec de 63 de ani, suspectat de contrabandă, relatează dpa.

Cocaina era transportată în mai multe pachete cu o greutate totală de 105,3 kilograme. Drogurile au fost găsite cu ajutorul unui câine dresat într-un vehicul care urma să urce pe un feribot cu destinaţia către o ţară nemenţionată.

Autoritatea vamală elenă a estimat valoarea de piaţă a cocainei între 3 şi 5 milioane de euro (3,54 - 5,91 milioane de dolari).

Cantitatea de droguri confiscată a fost cea mai mare descoperită într-un vehicul care urma să părăsească Grecia, având ca destinaţie piaţa europeană, a afirmat autoritatea citată.AGERPRES


populare
astăzi

1 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

2 Grindene, uită-te pe contul lui Bolojan, să vezi diferența dintre voi, prostule!

3 VIDEO „Liderii PSD, niște marionete după care se ascund oameni foarte puternici”

4 BREAKING „De mâine sunt în bancă cu PNL” / Prima plecare a unui parlamentar din PSD la PNL

5 VIDEO Grindeanu, replică imbecilă pentru o jurnalistă care i-a cerut să explice ce reformă voia PSD în primării