Grindeanu a desemnat-o pe Andreea Lambru să coordoneze activitatea ANRM

Premierul Sorin Grindeanu a desemnat-o pe Andreea Lambru, secretar general adjunct al Guvernului, să coordoneze activitatea Agenției Naționale pentru Resurse Minerale (ANRM), potrivit unei decizii publicate, vineri, în Monitorul Oficial.

De asemenea, prim-ministrul l-a numit în funcția de membru în consiliul de administrație al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate pe Petru Armean.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

4 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”

5 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”