Grindeanu a susținut la CExN al PSD că nu va demisiona din funcția de premier (surse)

Premierul Sorin Grindeanu a susținut, în cadrul Comitetului Executiv Național al PSD, că nu va demisiona din funcție, au precizat surse participante la reuniunea de miercuri.

Potrivit acelorași surse, Grindeanu și-a întrebat colegii din conducerea social-democrată cine a întocmit raportul de evaluare a miniștrilor, prezentat în CExN, și le-a precizat că el vede și ia la cunoștință pentru prima oară, chiar în acel moment, de acest document.

Totodată, au mai precizat sursele citate, premierul a venit la CExN cu propria analiză a activității guvernamentale, în care a subliniat că pe trimestrele I și II ale acestui an PSD a transmis ministerelor 97 de măsuri din programul de guvernare, iar dintre acestea doar 9 nu au fost realizate.

Sorin Grindeanu le-ar mai fi transmis colegilor din partid că în peste 20 de ani de când este membru PSD nu s-a confruntat cu o campanie agresivă cum a fost cea lansată la adresa sa în ultima lună de zile de către unii colegi din partid.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Când mai citiți știri despre fata asta, să știți că l-a cunoscut foarte bine pe Darius Vâlcov...

2 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 SURSE Grupul politic care ar putea decide soarta lui Bolojan: negocieri tensionate și acuzații dure înainte de moțiune

5 Citiți asta, oameni buni / Și faceți diferența dintre un politician oarecare din SUA și „vârfurile” politicii din România...