Grindeanu, către miniștri: Preluați ministerele joi dimineață; vineri - ședință de guvern

Premierul Sorin Grindeanu le-a spus, miercuri seară, miniștrilor săi, să-și preia, joi dimineață, ministerele, urmând ca vineri să aibă loc următoarea ședință de guvern.

"Mâine dimineață, la ora 9,00. fiecare ministru merge și preia ministerul pentru care a fost votat în Parlament. Vă rog să faceți un inventar în fiecare minister astfel încât vineri, când vom avea următoarea ședință de guvern, să le prezentați", a declarat Grindeanu, în debutul ședinței de guvern.

El i-a felicitat pe miniștri pentru votul din Parlament.

"Azi suntem la prima ședință de guvern. Subliniez responsabilitatea care apasă pe umerii fiecăruia dintre noi. O responsabilitate dată de votul românilor din 11 decembrie, de votul de azi din Parlament și care ne obligă la a pune în aplicare programul de guvernare 2017-2020", a mai spus premierul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă