Grindeanu, către miniștri: Preluați ministerele joi dimineață; vineri - ședință de guvern

Premierul Sorin Grindeanu le-a spus, miercuri seară, miniștrilor săi, să-și preia, joi dimineață, ministerele, urmând ca vineri să aibă loc următoarea ședință de guvern.

"Mâine dimineață, la ora 9,00. fiecare ministru merge și preia ministerul pentru care a fost votat în Parlament. Vă rog să faceți un inventar în fiecare minister astfel încât vineri, când vom avea următoarea ședință de guvern, să le prezentați", a declarat Grindeanu, în debutul ședinței de guvern.

El i-a felicitat pe miniștri pentru votul din Parlament.

"Azi suntem la prima ședință de guvern. Subliniez responsabilitatea care apasă pe umerii fiecăruia dintre noi. O responsabilitate dată de votul românilor din 11 decembrie, de votul de azi din Parlament și care ne obligă la a pune în aplicare programul de guvernare 2017-2020", a mai spus premierul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”