Grindeanu: Vâlcov are acum birou în sediul Guvernului. Întrebat ce i-a lipsit să rămână premier a răspuns scurt: Pupincurismul!

Fostul premier Sorin Grindeanu a dezvăluit într-un interviu pentru Mediafax că „evaluatorul” său are acum birou chiar în sediul Guvernului.

„Eu știu ca domnul Vâlcov e foarte inventiv, apropo și de evaluarea pe care a făcut-o la guvernul pe care l-am condus. Am înțeles ca mai nou are birou chiar in sediul Guvernului”, a declarat Sorin Grindeanu, la Mediafax.

Grindeanu a mai fost întrebat vineri, în interviul acordat Mediafax, și ce crede că i-a lipsit ca să reziste în funcţia de prim-ministru, el răspunzând scurt: „Pupincurismul!”.



populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

3 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

4 Țara lui Plaha / Cine este personajul care construiește ansamblul imobiliar Satina Park din Craiova, despre care Ministrul Apărării spune că obturează u…

5 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver