Guvern: Numire de prefect în Sibiu și de subprefecți în Arad și Giurgiu

Guvernul a adoptat, joi, o hotărâre privind exercitarea, cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției de prefect al județului Sibiu de către Adela-Maria Muntean, potrivit unui comunicat publicat vineri pe site-ul Executivului.

 Aceasta îl înlocuiește în funcție pe Lucian Radu.

De asemenea, Executivul a adoptat o hotărâre privind exercitarea, cu caracter temporar, prin detașare, a funcției de subprefect al județului Arad de către Vasilică Damian.

Totodată, Adriana Puțaru va exercita funcția de subprefect al județului Giurgiu, potrivit unei alte hotărâri adoptate de Guvern în ședința de joi. Tot atunci, Executivul a decis încetarea exercitării funcției de subprefect al județului Giurgiu de către Fabian Țîrcă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?