Guvern: Secretari de stat şi consilieri - eliberaţi din funcţie, la cerere

Mai mulţi secretari de stat şi consilieri au fost eliberaţi, miercuri, din funcţie, la cerere, de premierul Ludovic Orban.

Potrivit unor decizii publicate în Monitorul Oficial, au fost eliberaţi din funcţie:

* Cătălin Tutilescu şi Adrian Rîndunică - secretari de stat în Ministerul Muncii

* Liana Andreea Negoiţă şi Tudor Buzatu - secretari de stat în cadrul aparatului de lucru al Guvernului

* Rozalia Dana Varga şi Florian Popa - consilieri de stat în cadrul aparatului de lucru al Guvernului.

De asemenea, Mihnea Năstase a fost eliberat din funcţia de consilier onorific al viceprim-ministrului pentru implementarea parteneriatelor strategice. AGEPRPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan