Guvern: Subprefecţi din Brăila şi Harghita - eliberaţi din funcţii

Guvernul a decis, miercuri, eliberarea din funcţie a subprefecţilor din Brăila şi Harghita, Simona Drăghincescu şi, respectiv, Petres Sándor.

În acest sens, Executivul a adoptat, în şedinţa de miercuri, două hotărâri privind încetarea exercitării, cu caracter temporar, în condiţiile legii, a funcţiei publice de subprefect al judeţului Brăila de către Simona Drăghincescu şi respectiv de subprefect al judeţului Harghita de către Petres Sándor, conform unei informări a Guvernului. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Motivul crimei care a îngrozit Elveția: de la viața „perfectă” la buncărul în care o fostă Miss a fost dezmembrată de „soțul perfect”

3 „Am văzut ieșiri mari de bani din țară zilele astea!”

4 Cea mai seducătoare antrenoare, criticată după ce a leșinat în timpul meciului. Acuzată de prefăcătorie: „De la atâta gesticulat!”

5 VIDEO Umbrărescu a adus 5.000 de oameni pe A7, lucrează non-stop și s-a angajat să livreze ceea ce experții consideră imposibil