Guvernul a decis menţinerea punctului de amendă la 145 de lei şi în 2019

Guvernul a decis, vineri, printr-o ordonanţă de urgenţă, menţinerea punctului de amendă la 145 de lei şi pentru anul 2019, a precizat Biroul de presă al Executivului.

Astfel, punctul de amendă, care şi în 2018 a fost de 145 de lei, va fi calculat şi pentru anul viitor ca fiind 10% din valoarea salariului minim brut pe economie de la nivelul anului 2017. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?