Guvernul de reuneşte vineri în şedinţă

Guvernul se reuneşte vineri în şedinţă, la Palatul Victoria.

Potrivit programului anunţat de Biroul de presă al Executivului, şedinţa de Guvern începe la ora 20,00.

Cabinetul Orban s-a reunit şi luni la Palatul Victoria - mai întâi într-o şedinţă pentru a analiza amendamentele depuse de parlamentari la proiectele de lege pe care Executivul şi-a angajat răspunderea (bugetul de stat, bugetul asigurărilor sociale şi modificările la OUG 114), iar în cursul serii pentru adoptarea altor acte normative. AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

2 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

3 Stadiul lucrărilor pe A0 Nord, lotul Afumați - Pantelimon. CNAIR cere constructorului chinez să mobilizeze mai mulți muncitori

4 Șoșoacă, mesaj din Rusia / „Uitați-vă și voi ce frumos e. Ăștia sunt extrem de civilizați, bă, eu n-am văzut atâta verdeață”

5 Prima cale ferată din România, construită acum peste 150 de ani, intră în modernizare. Când este estimată reluarea circulației