Guvernul, în ședință informală la Vila Lac

Guvernul s-a reunit sâmbătă dimineață într-o ședință informală la Vila Lac, pentru a discuta pe marginea priorităților mai multor ministere.

Executivul discută prioritățile pe următoarea perioadă, chestiuni de organizare, potrivit unor surse oficiale.

Premierul Dacian Cioloș a anunțat, încă de la preluarea mandatului, că membrii Executivului vor avea întâlniri informale în weekend, pentru a nu interfera cu activitatea miniștrilor din cursul săptămânii.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...