Guvernul, în ședință informală la Vila Lac

Guvernul s-a reunit sâmbătă dimineață într-o ședință informală la Vila Lac, pentru a discuta pe marginea priorităților mai multor ministere.

Executivul discută prioritățile pe următoarea perioadă, chestiuni de organizare, potrivit unor surse oficiale.

Premierul Dacian Cioloș a anunțat, încă de la preluarea mandatului, că membrii Executivului vor avea întâlniri informale în weekend, pentru a nu interfera cu activitatea miniștrilor din cursul săptămânii.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...