Guvernul va stabili joi că 16 şi 17 august vor fi zile nelucrătoare pentru angajaţii din sectorul public

Guvernul va stabili, în şedinţa de joi, că 16 şi 17 august vor fi zile nelucrătoare pentru angajaţii din sectorul public, a anunţat premierul Viorica Dăncilă.

"Avem astăzi o veste bună şi pentru angajaţii din sectorul public. Vor avea o mică vacanţă, în a doua parte a lunii august. Pentru că ziua de 15 august - Adormirea Maicii Domnului - este zi liberă, stabilim ca şi 16 şi 17 august să fie zile nelucrătoare, pentru a oferi, astfel, românilor câteva zile de odihnă", a spus Dăncilă la începutul şedinţei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...