Harghita: Ninge abundent în tot județul; se circulă în condiții de iarnă

Harghita: Ninge abundent în tot județul; se circulă în condiții de iarnă

Circulația rutieră se face în condiții de iarnă pe drumurile din Harghita, în urma ninsorilor abundente care au început să cadă de luni seara.

Potrivit reprezentanților Prefecturii Harghita, pe drumurile din județ acționează 26 de lame și în trei ore și jumătate au fost împrăștiate deja 150 de tone de sare.

Pe DN 13 A, Praid-Odorheiu Secuiesc, în zona vârfului Calonda, mai multe tiruri nu au mai putut urca panta și au tras pe dreapta.

Drumarii acționează continuu, atât timp cât e nevoie, pentru curățarea carosabilului.

AGERPRES (AS — autor: Gina Ștefan, editor: Cristina Tatu)


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

3 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

4 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

5 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!