Harghita: O ploaie torențială a inundat beciul Poliției și cel al Casei de Cultură din localitatea Mihăileni

Beciul Poliției și cel al Casei de Cultură din localitatea Mihăileni a fost inundate, joi seara, în urma unei ploi torențiale, la fața locului intervenind pompierii voluntari din zonă.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Harghita, Alina Ciubotariu, a declarat că pentru scoaterea apei din beciurile celor doi instituții intervin serviciile voluntare pentru situații de urgență din localitățile Mihăileni, Nădejdea și Văcărești.

De asemenea, în localitatea Păuleni-Ciuc, pompierii de la ISU Harghita au acționat pentru scoaterea apei din subsolurile câtorva locuințe.

După câteva zile caniculare, joi seara s-au înregistrat ploi torențiale în mai multe zone ale județului Harghita, în unele localități înregistrându-se și căderi de grindină.

AGERPRES (AS-autor: Gina Ștefan, editor: Karina Olteanu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 „Mă cutremur să mă gândesc ce se va întâmpla”

2 Răsturnare de situație în Ungaria? / Alianţa Fidesz-KDNP ar avea 50%

3 Încă o mare porcărie moșită de „împărăteasa” României

4 „PSD-ului i se rezervă o soartă proastă dacă va urma ceea ce îndeamnă domnul Sorin Grindeanu. Riscă să ajungă inclusiv în opoziţie”

5 BREAKING Coiful de la Coțofenești și tezaurul dacic au fost recuperate