Hillary Clinton își anulează din cauza unei penumonii deplasările prevăzute luni și marți

Candidata democrată la Casa Albă, Hillary Clinton, și-a anulat o deplasare pe care urma să o efectueze luni și marți în California în cadrul campaniei sale din cauză că este bolnavă de pneumonie, a informat duminică seară echipa sa de campanie, potrivit AFP.

Hillary Clinton "nu va merge în California mâine (luni) și marți", a declarat un purtător de cuvânt, Nick Merrill, după ce fostul secretar de stat Clinton, s-a simțit rău în timpul ceremoniilor de la New York de comemorare a atacurilor teroriste din 11 septembrie 2001, iar medicul său a anunțat că ea suferă de pneumonie.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Scenariul de care se teme PSD

2 Așa o fi?

3 SURSE Bolojan numește tehnocrați în locul miniștrilor PSD. Decapitează prefecții, secretarii de stat și toți șefii PSD

4 Citiți, acesta este PSD, oameni buni! / Ăsta a fost unul dintre pasagerii zborurilor Nordis, alături de Ciolacu

5 BREAKING Luni, Savonea, la fel ca PSD, a pus la cale o nouă porcărie!