Hunedoara: 13 persoane rănite într-un accident pe DN 66A; a fost activat Planul Roșu de intervenție

Hunedoara: 13 persoane rănite într-un accident pe DN 66A; a fost activat Planul Roșu de intervenție

Un număr de 13 persoane au fost rănite și transportate la spital, joi după-amiază, în urma unui accident petrecut pe DN 66A, în localitatea Aninoasa, în care au fost implicate un microbuz de transport persoane și un autoturism, autoritățile activând Planul Roșu de intervenție în acest caz, informează reprezentanții ISU Hunedoara.

Potrivit unui comunicat al Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române, șoferul autoturismului a efectuat o depășire neregulamentară și a intrat în coliziune cu microbuzul care circula regulamentar, pe sensul de mers Petroșani-Aninoasa.

"Una dintre victime este într-o stare mai gravă, restul prezintă leziuni ușoare", a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Hunedoara, Anemona Doda.
La fața locului intervin patru echipaje SMURD, trei ambulanțe de la Serviciul Județean de Ambulanță și o autospecială cu modul de descarcerare.

În zonă se circulă alternativ, pe un singur fir.

AGERPRES / (AS — autor: Sorin Blada, editor: Irina Poenaru, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 „Donald J. Trump m-a violat împreună cu Jeffrey Epstein”. Ce dezvăluie noile documente din dosarele care-l vizează pe infractorul sexual

4 Milionarul român, care s-a lăfăit în banii celor de la Dinamo, a murit singur și uitat de lume. „Îi dădea bani Elenei Cîrstea. S-a separat de soție”

5 VIDEO Prefectul și subprefectul de Olt au fost plasați sub control judiciar