Hunedoara: Eveniment privat cu peste 100 de participanţi, întrerupt de poliţişti

Hunedoara: Eveniment privat cu peste 100 de participanţi, întrerupt de poliţişti

Poliţiştii din Orăştie au amendat 91 de persoane care participau, duminică, la un eveniment privat organizat la un local din comuna Beriu, valoarea sancţiunilor aplicate ridicându-se la 44.750 lei, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara.

Cei peste 100 de participanţi, între care o parte sunt minori, au fost identificaţi şi sancţionaţi, ca urmare a intervenţiei forţelor de ordine.

Administratorul localului care a organizat evenimentul a fost amendat cu 2.000 de lei, în conformitate cu Legea 55/2020, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu.

Poliţiştii reamintesc faptul că, potrivit reglementărilor în vigoare, organizarea unor evenimente private în spaţii închise este interzică. AGERPRES / (AS - autor: Sorin Blada, editor: Marius Frăţilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce i-a scris Trump premierului Norvegiei?

2 BREAKING Fals grosolan în expertiza cu care Lia Savonea a blocat verdictul Curții Constituționale privind pensiile magistraților

3 Cine este familia de sibieni care deține peste 100 de proprietăți în SUA

4 Uite o știre care spune multe despre țara în care am ajuns să trăim și despre „năpârcile gen plaha” care au condus-o...

5 Semne că Vladimir Putin are în vedere invadarea unei țări NATO în 2026, într-o ultimă încercare de a-și consolida moștenirea