Hunedoara: Un tânăr de 19 ani şi-a aruncat concubina de la etajul 3

Un tânăr de 19 ani, din oraşul Călan, este acuzat de tentativă de omor după ce, sâmbătă seara, şi-a agresat concubina de 18 ani, iar apoi a aruncat-o de la fereastra apartamentului situat la etajul 3 al unui imobil din localitate, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara.

Tânăra a supravieţuit căderii de la înălţime, fiind preluată de un echipaj SMURD şi transportată la spitalul din municipiul Hunedoara, pentru îngrijiri medicale.

"Prezumtivul autor al faptei, în vârstă de 19 ani, din Călan, se află în custodia poliţiştilor, fiind audiat cu privire la împrejurările comiterii faptei, urmând a se lua măsurile legale", au precizat reprezentanţii IPJ Hunedoara.

Cercetările în acest caz au fost preluate de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Hunedoara, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru tentativă de omor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ultima șmecherie a PSD

2 Radu Drăgușin, profit de sute de mii de euro din imobiliare, după o investiție făcută la 20 de ani

3 „Cea mai mare schimbare din medicină de la descoperirea antibioticelor”

4 Dezvăluiri de alcov în cercul lui Trump? / Scrisori intime ale asistentei Natalie Harp, date publicității

5 Milionarul Mitică Dragomir / „La 17 ani, mâncam un sfert de pâine la două zile. Mi-e frică de sărăcie!”