Iaşi: Focar de COVID-19 descoperit la Societatea Servicii Publice

Reprezentanţii Direcţiei de Sănătate Publică Iaşi au informat, sâmbătă, că la Societatea Servicii Publice Iaşi SA este un focar de COVID-19, 12 dintre salariaţi fiind testaţi pozitiv.

Salariaţii confirmaţi cu COVID-19 au fost îndrumaţi pentru evaluare medicală la Spitalul de Boli Infecţioase "Sf. Parascheva" din Iaşi.

Societatea Servicii Publice Iaşi SA a decis ca persoanele contacţi apropiaţi ai celor pozitivi să se carantineze la domiciliu pentru 5 zile, urmând ca după acest interval să fie testaţi. AGERPRES / (A - autor: Daniela Malache, autor: Marius Frăţilă, editor online: Andreea Preda)


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă