IGPR: Cetățean german, prins conducând pe A1 cu 191 km/h

Polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe autostrada A1 București - Pitești, un cetățean german, care conducea cu viteza de 191 km/h, informează IGPR.

Potrivit unui comunicat transmis AGERPRES, sâmbătă, polițiști din cadrul Brigăzii de Autostrăzi și Misiuni Speciale — IGPR au depistat un bărbat care conducea cu viteză excesivă. În zona kilometrului 86 al autostrăzii A1, un bărbat, din Germania, a fost înregistrat de aparatul radar, pe sensul București — Pitești, cu viteza de 191 km/h.

El a fost sancționat contravențional cu amendă de 1.125 de lei, iar, ca măsură complementară, polițiștii i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

3 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

4 Realitatea Plus scade în fața unei televiziuni rivale. Un post tv dintre primele 3 pierde puternic audiență

5 „Faceți plinul la mașină, acum” / Avertismentul unui analist care vorbește de o criză mondială ca în anii `70