Imagini șocante. Explozie la anvelopele unui avion, la aterizarea pe Aeroportul Henri Coandă

Marți, la ora 19:42, la aterizarea aeronavei TAROM care efectua cursa Satu Mare - București Henri Coandă, s-a produs o explozie la anvelopele trenului principal de aterizare, informează Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti (CNAB).

Aeronava, de tip ATR 42, cu 22 de pasageri la bord, a rămas temporar imobilizată pe pista de decolare aterizare nr. 2 (08L-26R).

Compania TAROM a anunțat că după aterizarea cursei RO638, anvelopele trenului principal au cedat. Avionul a fost oprit în siguranță și pasagerii au fost debarcați conform procedurilor. O echipă de investigații se va deplasa la fața locului, a mai precizat compania.

Traficul pe aeroport nu a fost afectat.

Este al doilea incident care are loc marți pe Aeroportul Otopeni. Dimineaţă, un autobuz destinat îmbarcării pasagerilor în avion s-a ciocnit cu un autoturism. Patru persoane au fost rănite.



populare
astăzi

1 Așa o fi? / „Serviciul secret militar ucrainean a încercat să mă asasineze”

2 Citiți și voi, să vedeți în ce țară am ajuns să trăim...

3 VIDEO Uite o chestie care merită văzută...

4 Val de căldură și furtuni / Patru județe sub cod galben, cu maxime de 36 de grade

5 VIDEO Revoltă în Ucraina după demiterea ministrului Apărării! / Fedorov refuză o propunere de ultimă oră a lui Zelenski și lansează un atac frontal