Imaginile bucuriei lui Klaus Iohannis după ce a câștigat al doilea mandat de președinte

Președintele în exercițiu Klaus Iohannis a câștigat duminică seară al doilea mandat la Cotroceni după victoria zdrobitoare în fața Viorică Dăncilă. Iohannis a celebrat victoria la sediul PNL, alături de echipa de campanie și premierul Ludovic Orban. El a primit un buchet imens de trandafiri galbeni cu mesajul ”Am câștigat noi Ăștia” – cu referire la votul masiv din Diaspora.

Vezi mai jos o fotogalerie realizată de Octav Ganea – InquamPhotos:


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...