Imaginile bucuriei lui Klaus Iohannis după ce a câștigat al doilea mandat de președinte

Președintele în exercițiu Klaus Iohannis a câștigat duminică seară al doilea mandat la Cotroceni după victoria zdrobitoare în fața Viorică Dăncilă. Iohannis a celebrat victoria la sediul PNL, alături de echipa de campanie și premierul Ludovic Orban. El a primit un buchet imens de trandafiri galbeni cu mesajul ”Am câștigat noi Ăștia” – cu referire la votul masiv din Diaspora.

Vezi mai jos o fotogalerie realizată de Octav Ganea – InquamPhotos:


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă