Incendiu la fabrica de încălțăminte din Jilava; spațiul de producție și depozitul - afectate (GALERIE FOTO)

Un incendiu a izbucnit luni dimineață la fabrica de încălțăminte din Jilava, fiind afectată o suprafață de aproximativ 2.000 mp, informează oficiali ai ISU București.

Potrivit sursei citate, focul a afectat spațiul de producție, dar și depozitul fabricii de încălțăminte.

La fața locului au fost trimise 13 autospeciale de stingere, patru autoscări, o mașină de descarcerare și două ambulanțe. Echipele de salvare au constituit un dispozitiv de stingere a incendiului.

Nu s-au înregistrat victime. În zonă se degajă o cantitate mare de fum.

Potrivit ISU București, nu sunt alte clădiri în vecinătatea fabricii care ar putea fi afectate de incendiu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

4 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda

5 Așa o fi?