INCREDIBIL! Proasta României n-a ajuns la întâlnirea cu Juncker! Omul a așteptat-o 5 minute în aeroport și-a plecat!

INCREDIBIL! Proasta României n-a ajuns la întâlnirea cu Juncker! Omul a așteptat-o 5 minute în aeroport și-a plecat! Proasta României nu a ajuns la întâlnirea cu șeful Comisiei Europene, Jean Claude-Juncker, potrivit unor surse digi24.ro.

Întrevederea ar fi trebuit să aibă loc la ora 18.00. Dăncilă și Juncker aveau programată o discuție de 15 minute la salonul oficial al Aeroportului Otopeni.

Juncker a așteptat-o pe Dăncilă aproximativ 5 minute. A plecat apoi la summit-ul celor Trei Mări.

Potrivit G4Media, Proasta a fost cea care a insistat ca întâlnirea să aibă loc. Potrivit surselor G4Media.ro, comisarul Junker ar fi acceptat, la insistențele premierului, deși președintele Comisiei Europene a venit la București ca invitat la Summintul celor Trei Mări, deci fără legătură cu activitatea Guvernului.


populare
astăzi

1 Țara a rămas a lor, chiar dacă nu mai sunt, oficial, la butoane...

2 „Ca pinguinii, admirau morbid prostia olguților”

3 Păcăleala mâncării stradale din Beijing: „mătușa cu pulpe de gâscă” a recunoscut ce vindea, de fapt. Mii de clienți furioși

4 Proiect de lege / Închisoare până la 5 ani pentru șefii de instituții care nu recuperează prejudiciile constatate de Curtea de Conturi

5 Ce se întâmplă cu adevărat în Europa? Indiciile care îi fac pe experți să vorbească despre o „resetare” a UE