Indivizi înarmați au ocupat o secție de poliție din Erevan și au luat ostatici un număr neprecizat de persoane

Un grup de indivizi înarmați au ocupat duminică o secție de poliție din capitala Armeniei, Erevan, și au luat ostatici un număr neprecizat de persoane, a anunțat serviciul de securitate armean, citat de Reuters.

Sursa foto: www.presstv.ir

În prezent au loc negocieri pentru rezolvarea situației în mod pașnic, a precizat serviciul de securitate, acuzându-i pe susținătorii acțiunii de luare de ostatici că răspândesc informații false pe internet potrivit cărora este în curs de desfășurare o revoltă armată împotriva guvernului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei