Indivizi înarmați au ocupat o secție de poliție din Erevan și au luat ostatici un număr neprecizat de persoane

Un grup de indivizi înarmați au ocupat duminică o secție de poliție din capitala Armeniei, Erevan, și au luat ostatici un număr neprecizat de persoane, a anunțat serviciul de securitate armean, citat de Reuters.

Sursa foto: www.presstv.ir

În prezent au loc negocieri pentru rezolvarea situației în mod pașnic, a precizat serviciul de securitate, acuzându-i pe susținătorii acțiunii de luare de ostatici că răspândesc informații false pe internet potrivit cărora este în curs de desfășurare o revoltă armată împotriva guvernului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...