Indivizi neidentificați au încercat să treacă din Ucraina în România cu muniție pentru un lansator de grenade

Mai multe persoane au încercat să treacă granița dinspre Ucraina spre România, notează BucPress Cernăuți.

O patrulă de frontieră a înregistrat mișcarea unui grup de oameni către granița cu România. Dându-și seama că au fost depistați, infractorii au luat-o la fugă. Urmărindu-i pe fugari, grănicerii au dat peste un rucsac lăsat de criminali. După cum s-a dovedit, în el erau 5 articole similare muniției pentru un lansator de grenade și o siguranță pentru o grenadă de mână.


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte... / A început și la noi?

2 Acuzațiile lansate de fugarul Cristian Rizea împotriva unor cadre SRI au fost infirmate. Adevărul din spatele „generalului Pufi”

3 Cine se afla la bordul unui avion Iliușin Il-76 al guvernului Rusiei care a zburat din Iran la Moscova zilele trecute?

4 VIDEO „Inițial au spus da. Grindeanu greșește” / Un lider AUR dezvăluie unde a picat înțelegerea cu PSD

5 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară